»WIADOMOŚCI Z JEDNOSTEK

Rajd "Czerwonego Misia" - relacja

Rajd Czerwonego Misia oczami „Czarnych Stóp”

Kolejny już raz wzięliśmy udział w naszym świebodzickim rajdzie zuchowym.

Wyruszyliśmy z pomocą Czerwonemu Misiowi oraz Aslanowi, którzy zostali uwięzieni na zamku Lodowej Czarownicy. Chcieli przywrócić nam Wiosnę, ale podstępna wiedźma zamknęła ich w swym zamczysku. Wezwaliśmy pomoc i razem z innymi 6 gromadami zuchowymi z okolic ruszyliśmy na ratunek.

Do Narnii dostaliśmy się tradycyjnie (przechodząc przez szafę). W naszej wędrówce wspierali nas wszyscy mieszkańcy tej magicznej krainy. Podróż zaczęliśmy od solidnego posiłku u rodziny Bobrów, potem przeszliśmy szkolenie pod okiem księcia Piotra i razem z Tumnusem zrobiliśmy własne tarcze, by bronić się przed czarownicą. Odbudowaliśmy też zniszczone mury zamku, a pomógł nam w tym książę Edmund.

Nie zabrakło uczynnych przyjaciół, ale z Lodową Czarownicą musieliśmy zmierzyć się sami. Zdobywając magiczny - usypiający proszek pokonaliśmy złe wilki, a zebrane wcześniej części magicznego amuletu pozwoliły nam uporać się z wiedźmą. Przywróciła ona wiosnę i uwolniła Lwa oraz naszego Misia. W podziękowaniu za pomoc zostaliśmy zaproszeni na bal organizowany na dworze królowej Łucji i Zuzanny. Czas upłynął nam na zabawie, jedzeniu pysznych kiełbasek oraz odpoczynku.

Niespełna 5 km droga napawała dumą wszystkie zuchy. Z ogromnym uśmiechem na twarzy opowiadały rodzicom jak to przeszły „drogę przez pół świata” i pomogły ocaliły Wiosnę. Cieszyły się nowo zdobytą odznaką, nagrodami ,a przede wszystkim kolejną wspaniałą przygodą u boku gromady. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd, który odbywa się już wkrótce…

 

Druhna Klaudia

 

więcej zdjęć na Fb szczepu: 

https://www.facebook.com/pages/Szczep-Harcerski-IMAGO-w-%C5%9Awiebodzicach-Hufiec-%C5%9Awidnica/127981080639396


Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd
Rajd